Umów wizytę online

Leczenie urazów ostrzykiwaniem

Dr n. med. Wojciech Kaszewski

Umów wizytę online
ostrzykiwanie stawów

Wskazania do zastosowania terapii ostrzykiwania:

 • łokieć tenisisty,
 • łokieć golfisty,
 • ostrogi piętowe,
 • kolano skoczka (zapalenia więzadła właściwego rzepki),
 • kolano biegacza,
 • kontuzje/uszkodzenia ścięgien, mięśni i więzadeł,
 • zmiany zwyrodnieniowe ścięgna Achillesa,
 • urazy i zmiany przeciążeniowe,
 • liczne schorzenia i kontuzje stawów – biodrowych, kolanowych, łokciowych itp.,
 • w złamaniach i braku zrostu po złamaniach (tzw. stawy rzekome),
 • w celu przyspieszenia procesu gojenia się tkanek miękkich – trudno gojące się rany,
 • zapalenie ścięgien gęsiej stopki,
 • zapalenie kaletki krętarza większego kości udowej.
 
Lekarz wykonujący badanie:
 
Cena badania: 950 zł
Umów wizytę online

Obecnie najskuteczniejszy zabieg jaki można zastosować w przypadku  schorzeń ortopedycznych. W przeciwieństwie do wielomiesięcznych rehabilitacji i fizjoterapii, efekty są szybkie i długotrwałe. Po zastosowaniu koncentratu pacjenci, którzy stosują aktywny tryb życia szybciej odzyskują sprawność.

Współczesna medycyna dąży do ograniczenia inwazyjności zabiegów, skrócenia czasu ich trwania i zminimalizowania dolegliwości bólowych pacjentów. Dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się usługi medyczne polegające na nieinwazyjnych procedurach stymulujących naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Jedną z najnowocześniejszych technik tego rodzaju leczenia jest terapia z użyciem koncentratu.

Ostrzykiwanie wykonuje się za pomocą autologicznego koncentratu płytek krwi w niewielkiej ilości osocza – jego stężenie to 1 000 000 płytek na mm3. Jest bogatą w czynniki wzrostu substancją, którą otrzymuje się z krwi pacjenta. Poprzez wstrzyknięcie osocza w odpowiednio dobrane warstwy skóry uzyskuje się efekt przyspieszenia odnowy tkanek. Proces regeneracji ulega przyspieszeniu, a fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu. Koncentrat składa się z podstawowych białkowych czynników wzrostu, które są wydzielane przez płytki podczas procesu gojenia ran. Zawiera witronektynę, fibrynę i fibronektynę – trzy białka krwi, określane jako cząsteczki adhezyjne. W celu uzyskania koncentratu pobiera się krew żylną u pacjenta w pozycji siedzącej (niekiedy, w przypadku chorych szczególnie wrażliwych, pobieranie przeprowadza się w pozycji leżącej). Pacjent, który zgłasza się na zabieg z wykorzystaniem koncentratu, nie musi być na czczo. Najczęściej pobiera się od kilku do kilkudziesięciu mililitrów krwi, która następnie zostaje przeniesiona do separatora (pojemnika do otrzymywania osocza). Separator zostaje umieszczony w wirówce i poddany procesowi wirowania, co trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut.

Zabieg ten  gwarantuje szybkie, skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne leczenie. Ostrzykiwanie wykonuje się za pomocą podstawowych składników elementów naturalnego procesu obrony i regeneracji organizmu przy wszelkich urazach. Stanowi wielki potencjał dla naprawy tkanek w trakcie procesu gojenia, dzięki tzw. czynnikom wzrostu, które szczególnie wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien. Dzięki temu, niektóre schorzenia ortopedyczne można wyleczyć bez konieczności operowania.

  • Czy procedura jest bolesna?

   W miejscu podania leku zwykle odczuwane są dolegliwości bólowe stopniowo ustępujące.  Można je skutecznie uśmierzyć stosując wybrane leki przeciwbólowe.

  • Czy stosowane jest znieczulenie?

   Stosowanie znieczulenia nie jest praktykowane ponieważ uprzednia iniekcja innego leku, poprzez lokalne obniżenie pH może osłabić działanie koncentratu.

  • Jakie jest postępowanie po zabiegu?

   Po podaniu koncentratu zaleca się kilkudniowy odpoczynek. Po tym okresie, podczas kontrolnej wizyty ocenia się wczesny wynik leczenia i planuje ewentualne leczenie uzupełniające i rehabilitację

Należy pamiętać, że o kwalifikacji do terapii ostrzykiwaniem zawsze decyduje lekarz specjalista po szczegółowym badaniu lekarskim. Przed zabiegiem konieczne jest posiadanie aktualnej morfologii krwi.

Umów wizytę online

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone