Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116

09-400 Płock

Znajdź nas!
Usunięcie gradówki - Prestige Medical Płock
fade
6056
page-template-default,page,page-id-6056,page-child,parent-pageid-4040,latepoint,mkd-bmi-calculator-1.1.2,mkd-core-1.4.1,medigroup-ver-1.6,mkd-smooth-scroll,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-blog-installed,mkd-header-type1,mkd-fixed-on-scroll,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-default,mkd-header-minimal-in-grid-border-disable,mkd-search-dropdown,mkd-side-menu-slide-from-right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Usunięcie gradówki

ZABIEG USUNIĘCIA GRADÓWKI - ZABIEGI OKULISTYCZNE

  • Gradówka

    gRADÓWKA NA OKU

    Zabiegi okulistyczne

    Gradówka to usytuowany na górnej lub dolnej powiece nieduży guzek wypełniony ropno-krwistą masą, który sam w sobie nie jest szczególnie bolesny, jednak jego twardość i usytuowanie powodują dyskomfort, ucisk na gałkę oczną, zaczerwienienie i obrzęk. Gradówka powstaje na skutek przewlekłego zapalenia gruczołu tarczkowego (gruczoł łojowy Meiboma), przez co zamknięciu ulegają przewody odprowadzające wydzielinę z gruczołu, co z kolei prowadzi do otorbienia i rozdęcia jego ścianek. Powodem może być zakażenie gronkowcem, niewyleczony, nawracający jęczmień zewnętrzny powieki, trądzik. Zwlekanie z podjęciem leczenia może spowodować astygmatyzm poprzez ciągły ucisk gradówki na rogówkę.

Ponadto nawracająca w tym samym miejscu gradówka niekiedy może być spowodowana obecnością zmian nowotworowych komórek łojowych. Warto to sprawdzić – nie bagatelizować.

Duże grudki, które rosną na Twoim oku, mogą ograniczać Ci pole widzenia, a nawet uciskać na rogówkę, przez co możesz gorzej widzieć. Taka zmiana może powodować astygmatyzm.

mkd-team-image
Anna Ptasiński
Lekarz medycyny estetycznej

Starszy asystent oddziału okulistyki WSZ w Płocku

Cennik usług:

Konsultacje przed zabiegiem 150 zł
Usunięcie gradówki ( wraz z badaniem histopatologicznym ) 600 zł