wenerolog

wenerolog

Lekarze:

Cennik:

Wenerolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób, które są przenoszone drogą płciową. Wenerolog leczy choroby weneryczne, czyli przenoszone drogą płciową, a wywołane przez bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Ich podział wygląda następująco:

Wenerolog leczy również opryszczkę narządów płciowych, zapalenie cewki moczowej, zapalenie pochwy i zapalenie sromu oraz zapalenie żołędzi i napletka.

Wizyta u wenerologa nie wymaga skierowania.

Warto też wiedzieć, że nie wszystkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową możemy się zarazić tylko poprzezconcept of fertility and intimacy - closeup kontakty seksualne, np. wirus HIV przenosi się również m. in. poprzez kontakt z krwią zakażonej osoby. Wizyta u wenerologa przypomina tę u dermatologa czy lekarza pierwszego kontaktu. Najpierw lekarz zapyta, z jakim problemem pacjent się do niego zgłasza, także o występujące objawy, a następnie poprosi o pokazanie zmian skórnych. Musi bowiem ocenić ich stan – nie trwa to długo, zazwyczaj kilka chwil, po których pacjent ponownie może się ubrać. Wenerolog jest specjalistą leczącym wiele schorzeń, więc zaproponowane przez niego leczenie zależy od konkretnej choroby. Specjalista zleca wykonanie konkretnych badań, mających wykluczyć lub potwierdzić dane schorzenie.

Z jakimi objawami odwiedzić wenerologa?

Objawy w okolicy miejsc intymnych są szczególnie uciążliwe i dla wielu wstydliwe, ale im szybciej wybierzemy się do wenerologa, tym sprawniej się z tymi dolegliwościami uporamy. Objawy, które wskazują na konieczność wizyty u wenerologa to występujące na narządach płciowych:

CIEKAWOSTKA…

Słowo “wenerolog” ma swoją romantyczną genezę w greckiej mitologii – pochodzi od imienia Wenery, rzymskiej bogini miłości.