Umów wizytę online

USG połówkowe

Umów wizytę

Lekarz wykonujący badanie:
Lek. Rafał Grabowski 

Cena badania: 250zł

Umów wizytę

Każda wizyta u ginekologa i badanie USG to wielkie przeżycie dla przyszłych rodziców. Jeśli mamy za sobą połowę ciąży, to nadszedł czas na USG połówkowe ( USG II trymestru) .

Głównym celem przeprowadzenia USG połówkowego jest szczegółowa ocena anatomii dziecka pod kątem występowania wad wrodzonych oraz określenie przybliżonej masy płodu i wieku ciążowego.

Lekarz podczas badania oceni, czy dziecko rozwija się prawidłowo, zbada organy wewnętrzne. Podczas wykonywania USG połówkowego wszystkie narządy są już bardzo dobrze ukształtowane, a kości na tyle miękkie, że ich nie przysłaniają. To właśnie w tym czasie najlepiej jest widać dziecko. Jeśli nie poznaliście wcześniej płci dziecka, to najprawdopodobniej nastąpi to podczas USG połówkowego. Ważne jest, na jakim sprzęcie wykonywane jest badanie połówkowe. Im sprzęt nowszy, tym lepszy.

USG połówkowe wykonuje się między 18. a 22. tygodniem ciąży.

Dzięki USG połówkowym otrzymamy wiele odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Dowiemy się, czy nasze dziecko odpowiednio rośnie, czy nie ma żadnych wad anatomicznych, czy szyjka macicy nie otwiera się zbyt wcześnie, co może sugerować poród przedwczesny oraz wiele innych. Gdy podczas badania wynikną niepokojące objawy, razem z lekarzem można zaplanować leczenie maluszka jeszcze w łonie matki. W trakcie USG połówkowego zbadany zostanie dokładnie także wiek ciążowy oraz termin porodu.

Umów wizytę

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone