MonaLisa Touch

Zabieg laserowy MonaLisa Touch

Zabieg wykonuje:

lek.  Patrycja Lisiecka-Strupiechowska

 

Cennik zabiegów:

 

Laser MonaLisa Touch™ został stworzony z myślą o zdrowiu i pięknie intymnym kobiety. Jego producentem jest włoska firma DEKA, posiadająca ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu technologii laserowych. Trudne porody, okres menopauzy, problem nietrzymania moczu czy też nieatrakcyjna budowa anatomiczna mogą powodować zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu ciała kobiety. To z kolei wpływa na spadek jej samooceny, zamknięcie w sobie i unikanie kontaktów intymnych. Udane życie seksualne odgrywa bardzo istotną rolę w relacji z partnerem i pozwala na nawiązanie głębokiego porozumienia z drugą osobą. Buduje nie tylko poczucie pewności siebie i wysoką samoocenę, ale i dobre samopoczucie.

Zabieg MonaLisa Touch jest rozwiązaniem dedykowanym kobietom w każdym wieku:

  • kobietom młodym, niezadowolonym z wyglądu i kształtu warg sromowych oraz krocza np. po przebytym porodzie,
  • kobietom w okresie menopauzy, skarżącym się na takie problemy jak suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego czy ciągłe podrażnienia okolic intymnych,
  • kobietom w podeszłym wieku, zmagającym się np. z problemem nietrzymania moczu.

ZADBAJ O OKOLICE INTYMNE PO PORODZIE

Poród naturalny, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy i prowadzić do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to powodować zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu. Jeśli ćwiczenia mięśni dna miednicy (tzw. ćwiczenia mięśni Kegla) nie pomagają, można zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych . Zabieg z wykorzystaniem lasera pomaga odzyskać elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie.

Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.

Kwalifikacja do zabiegu

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, powodując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. Wpływa to na gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Po około 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

Po zabiegu:

Już po miesiącu odczuwa się efekty zabiegu – pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza. To gwarantuje również lepsze doznania podczas seksu. Znika lub w znacznym stopniu zmniejsza się problem nietrzymania moczu.

Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki, tzn. od stopnia rozciągnięcia tkanek. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, ale jeśli zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, wykonuje się je po około 2-4 tygodniach.

 

OKRES MENOPAUZY

W okresie menopauzy narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia, związanym ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takich jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem czy wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny zabieg MonaLisa Touch™ zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.

 

 

 

Efektem zabiegu jest:

  • Odbudowa błony śluzowej.
  • Lepsze nawilżenie pochwy.
  • Zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy.
  • Redukcja problemu nietrzymania moczu.

 

PROBLEM NIETRZYMANIA MOCZU

W tym przypadku zabieg polega  na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

Efektem jest  odzyskanie komfortu zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, a życia

nie ogranicza już ten krępujący problem. Kobiety odzyskują pewność siebie, co pozytywnie wpływa również na ich kontakty intymne.

 

NIESYMETRYCZNE WARGI SROMOWE

Deformacja oraz asymetria warg sromowych są często wynikiem porodów drogami natury, a przerost (hipertrofia) wynikiem predyspozycji genetycznych lub nadmiernego przyrostu masy ciała.

Korekcja tych defektów, w zależności od rodzaju problemu lub stopnia jego zaawansowania, możliwa jest dzięki nieinwazyjnym procedurom wykonywanym laserem MonaLisa Touch™. Zabiegom tym poddają się zarówno kobiety bardzo młode jak i dojrzałe. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Rehabilitacja po zabiegu i powrót do pełnej sprawności (również seksualnej) trwają od 7 dni do miesiąca.

Przebieg zabiegu:

Procedura przebiega identycznie jak np. w przypadku leczenia problemu nietrzymania moczu.

W przypadku korekcji warg sromowych działanie laserem odbywa się na zewnątrz pochwy, bezpośrednio na wargach. Laser w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, efektem czego jest lifting warg sromowych uzyskany dzięki ujędrnieniu i poprawie struktury skóry, jak również przywrócenie jaśniejszego fototypu skóry.

 

 

Podstawowe efekty zabiegu to przede wszystkim:

 

Uwaga! Wizyty przed zabiegowe odbywają się w Prestige Medical. Wszystkie zabiegi MonaLisa Touch wykonywane będą w Placówce Medycznej współpracującej z nami, której siedziba znajduje się we Włocławku.