ul. Medyczna 8, 09-400 Płock

24 364 31 41

ul. Medyczna 8, 09-400 Płock

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zachowawczym dysfunkcji mięśni dna miednicy.

Konsultacja obejmuje badanie fizykalne postawy, ustawienia miednicy, zewnętrzne badanie tkanek miękkich i okolic intymnych oraz badanie per vaginem (wyłącznie za zgoda pacjentki). Po konsultacji opracowywana jest indywidualna terapia.

 

Konsultacja fizjoterapeutyczna zalecana jest wszystkim kobietom, niezależnie od wieku, które chcą w sposób świadomy nauczyć się pracy z własnym ciałem, odczuwają bóle w obrębie miednicy lub borykają się z problemem nietrzymania moczu, stolca czy gazów. (Nawet gdy zmiany w obrębie miednicy mniejszej są na tyle poważne, że leczenie operacyjne jest nieuniknione, fizjoterapia pozwala na lepsze przygotowanie się do takiego zabiegu, jak również szybszy powrót do formy po nim.)
 
Wizyta u wyspecjalizowanego terapeuty zalecana jest także kobietom, które planują ciąże lub są młodymi mamami. Fizjoterapia pozwala na przygotowanie ciała na zachodzące w trakcie ciąży zmiany takie jak przesunięcie środka ciężkości ciała, ustawienia miednicy, rozciągnięcie mięśni, powięzi i więzadeł, zmniejszenie dolegliwości bólowych, naukę prawidłowych technik oddychania i pozycji w trakcie porodu. Natomiast po połogu na szybszy powrót elastyczności mięśni brzucha, odzyskanie równowagi mięśniowej dna miednicy, uniknięcie przykrych konsekwencji cesarskiego cięcia czy nacięcia krocza.
 
Fizjoterapia nie jest skierowana tylko na terapię zaburzeń, ale jest także istotną formą profilaktyki. Terapia pozwala na świadomą pracę nad ciałem, pozbycie się nieprawidłowych nawyków i wyrobienie właściwych wzorców, by uniknąć dolegliwości w obrębie miednicy w przyszłości.

Lekarze zajmujący się naszymi pacjentami w tej specjalizacji: 

Mgr Ewelina Słyk

Jakie usługi oferujemy:

– Konsultacja uroginekologiczna
– Zabieg / terapia uroginekologiczna

Choroby które leczymy:

– bóle miednicy
– nietrzymanie moczu, stolca, gazów
– blizny po cesarskim cięciu i nacięciu krocza
– rozstęp mięśnia prostego brzucha

ikona-dom
Medyczna 8 parter i I piętro 09-400 Płock
ikona-telefon
730 005 585

|

730 005 585
ikona-telefon
recepcja@prestigemedical.pl
NIP: 773218088
Regon: 147053614

Prestige Medical © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone