Logo Prestige Medical

Komfortowe Centrum Medyczne Prestige Medical oferuje szerokie spektrum usług oraz wyspecjalizowanych lekarzy zdolnych sprostać każdemu wymaganiu.

Zadzwoń do nas!
24 364 31 41
730 005 585
recepcja@prestigemedical.pl
ul. Medyczna 8 lok.116 oraz parter
Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sobota 09:00 - 14:00

ul. Medyczna 8 lok. 116 oraz parter

09-400 Płock

Znajdź nas!
 

Fibryna – odmładzanie i regeneracja

 • Fibryna

  Zastanawiasz się czy istnieje zabieg, który w bardzo krótkim czasie pozwala odżywić i odmłodzić skórę? Współczesna medycyna regeneracyjna poświęca coraz więcej uwagi czynnikom naprawczym: płytkom krwi, czynnikom wzrostu, a także komórkom macierzystym.

  Starzejąca się z wiekiem skóra, to oprócz pojawiających się zmarszczek często również przebarwienia, utrata jędrności i jednolitego kolorytu. Bardzo ważne w procesie naprawczym jest uzupełnienie składników odżywczych w postaci kolagenu i elastyny, ale przede wszystkim komórek macierzystych, które są kluczem do pobudzenia komórek skóry, a tym samym jej samoregeneracji i młodego wyglądu. Jednym ze sposobów na wygładzenie zmarszczek jest botoks, jednak nie każdy chce się na ten zabieg decydować.

  Iniekcja fibryny to najnowsze odkrycie w medycynie estetycznej, które funduje skórze piękny, młody i promienny wygląd.

potencjał regeneracji

Fibryna to rodzaj zabiegu wykorzystujący potencjał regeneracji własnego organizmu. Kluczowym elementem  odbudowy są płytki krwi . To one, jako jeden z elementów krwi, uczestniczą w procesie szybkiej odnowy uszkodzonych tkanek. Stymulują również wzrost fibroblastów (włókien odpowiedzialnych m. in. za produkcję kolagenu), inicjują proces krzepnięcia krwi (aktywując fibrynogen – białko osocza krwi), czy pobudzają  wzrost komórek mięśni gładkich i naczyń. W czasie uszkodzenia tkanki, w osoczu krwi rozpoczyna się cały ciąg procesów, w wyniku których wspomniane białko osocza (fibrynogen) zostaje przebudowane w cząsteczki  białka fibrylarnego (fibrynę). Zlepiające się komponenty fibryny tworzą siatkę, która ostatecznie uszczelnia ranę w tkance i tworzy skrzep.

naturalny sposób na odmłodzenie skóry

Fibrynę podobnie jak popularny kiedyś wampirzy lifting, uzyskujemy z krwi pacjenta, która poddawana jest specjalnej obróbce. Różnica pomiędzy tymi dwoma metodami, jest jednak zasadnicza, gdyż fibryna to osocze wzbogacone o cenne komórki macierzyste. Dodatkowo powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi podczas terapii fibryną (i-PRF) zapewnia nam znacznie lepsze efekty niż ich nagłe uwolnienie, jakie ma miejsce w mezoterapii.

Idealny wypełniacz

Zabieg z fibryną  dedykujemy osobom, które oczekują naturalnego, a zarazem bardzo bezpiecznego odmładzania skóry.

Wskazaniem do zabiegu jest występowanie takich oznak starzenia skóry jak:

 • zmarszczki (zmarszczki palacza, kurze łapki, zmarszczki poprzeczne na czole, bruzdy Venus na szyi)
 • bruzdy na twarzy (bruzdy marionetki, bruzdy nosowo – wargowe)
 • utrata wiotkości
 • dolina łez i cienie pod oczami.

Wypełnianie zmarszczek możliwe jest dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny. Fibryna w delikatny sposób wypełnia tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Zabieg z użyciem fibryny przynosi skórze wiele innych dobroczynnych działań w postaci:

 • mocniejszej regeneracji tkanek;
 • redukcji blizn;
 • wspomaga proces leczenia łysienia;
 • mocnego nawilżenia skóry.

na ratunek włosom

Fibryna na skórę głowy to zabieg pobudzający wzrost włosów i hamujący proces łysienia w miejscach najbardziej na wrażliwych na przerzedzanie się włosów, a więc w okolicach zakoli i tonsury.

Fibryna przeciw łysieniu wykonywana w Prestige Medical to intensywna kuracja hamująca przerzedzanie się włosów w miejscach w których najczęściej pojawiają się pierwsze oznaki łysienia.

mkd-team-image
Lek. Patrycja Lisiecka-Strupiechowska
Lekarz medycyny estetycznej, ginekolog
mkd-team-image
Lek. Aleksandra Rek
Dermatolog, Wenerolog

niezwykłe korzyści

Zabieg z fibryny przeprowadzany jest zwykle przy miejscowym znieczuleniu. Przed kuracją, na ustalone miejsce nakłada się krem znieczulający. Pacjentowi pobiera się niewielką ilość krwi, z której po odwirowaniu uzyskuje się preparat, wstrzykiwany następnie w korygowane, leczone miejsce. Ukłucie jest niemal bezbolesne. Sam zabieg, w zależności od  obszaru poddawanemu aplikacji, trwa do godziny. Czasem przy iniekcji, w wyniku uszkodzenia któregoś naczynia krwionośnego, może pojawić się siniak, który zwykle ulega absorpcji po 5-10 dniach.

Zabieg polega na przygotowaniu i podaniu fibryny w miejsce wymagające regeneracji. Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap 1 – pobranie krwi – 5 minut

Etap 2 – odwirowanie krwi – 5-15 minut

W zależności od rodzaju frakcji, którą chcemy uzyskać odwirowujemy krew w specjalistycznej wirówce według precyzyjnie określonego protokołu.

Etap 3 – podanie fibryny – 5-20 minut

cena zabiegu

Twarz 700 zł
skóra głowy 700 zł
dłonie 500 zł

spektakularne efekty

I-PRF stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. W efekcie staje się ona lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Efekty biostymulacji skóry  fibryną widoczne są już po pierwszym zabiegu (około 2-3 tygodnie po wykonaniu zabiegu):

 • wygładzenie zmarszczek
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • rewitalizacja skóry, nawilżenie i odzyskanie sprężystości
 • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej np. laseroterapii
 • poprawa ukrwienia skóry
 • remodeling włókien kolagenowych

W  celu utrzymania efektów przyspieszonej regeneracji skóry zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Oprócz efektów wizualnych zabieg fibryną niesie z sobą szereg innych zalet. Stymuluje do produkcji własnego kolagenu, również kwasu hialuronowego, pobudza długookresowo procesy regeneracyjne, pobudza mikrokrążenie, tworzy i odbudowuje naczynia krwionośne, aktywując komórki macierzyste.

bezpieczeństwo zabiegu

W Prestige Medical dbamy o bezpieczeństwo naszych Pacjentów. Korzystamy ze sprawdzonych firm, które proponują zestawy do pozyskiwania  fibryny: 

 • Jakość każdy z elementów zestawu posiada niezbędne certyfikaty do stosowania w medycynie
 • Sterylność każda z probówek oraz zestawy pobraniowe pakowane są osobno.
 • Apirogenność I-PRF keymed in vivi są apirogenne, czyli pozbawione martwych bakterii i wirusów.

pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu fibryną  pacjenci natychmiast wracają do codziennej aktywności. Jednakże poleca się wystawiania skóry na skrajne lub intensywne czynniki zewnętrzne jak silny mróz czy ostre słońce. Przy okazji słońca, skóry poddawanej zabiegowi starać się raczej nie eksponować na promienie nawet do dwóch tygodni, a zabezpieczać ją kremami z wysokim filtrem. Bezpośrednio po zabiegu warto sobie odpuścić wysiłek fizyczny, sesję w saunie, solarium czy  pobyt na basenie. Nie stosować preparatów złuszczających i wszelkich peelingów. W miejscu podania fibryny nie stosować uciskania, pocierania, ugniatania ani żadnych okładów – przynajmniej w dniu po zabiegu.

przeciwwskazania

 • zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych.
 • choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
 • nowotwory. Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia
 • białaczki, szpiczaki
 • ciąża i laktacja.
 • leczenie antykoagulantami.
 • schorzenia wątroby. Ostre zapalenie lub marskość wątroby.
 • ostre stany chorób z autoimmunoagresji.

wskazówki dla naszych pacjentów

 • nawodnienie organizmu w dniu zabiegu. Pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem,
 • stosowanie leków przeciwbólowych. Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem i przez 7 dni po zabiegu. Leczenie przeciwbólowe po zabiegu ustalane jest z lekarzem. Do zabiegów stomatologicznych, implantologicznych Pacjent jest znieczulany przez lekarza. Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg),
 • w dniu zabiegu nie należy korzystać z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów.