Umów wizytę online

USG przezciemiączkowe

Umów wizytę online
usg ciemiączko
Lekarz wykonujący badanie:
 
Cena badania: 120 zł
Umów wizytę online

USG przezciemiączkowe – zgodnie ze swoją nazwą – jest badaniem ultrasonograficznym główki dziecka poprzez ciemiączko. W przeważającej większości przypadków badanie wykonywane jest przez ciemiączko przednie, ale możliwe jest również przeprowadzenie go używając ciemiączka tylnego. Ciemiączko jest swoistym “okienkiem” przez które mogą przechodzić fale ultradźwiękowe.

Niezwykle istotne badanie, które można wykonać u niemowląt do momentu zarośnięcia ciemiączka, czyli od urodzenia do około 9 -18 miesiąca życia. Pozwala na wczesne wykrycie patologii mózgu, co daje możliwość wdrożenia wczesnej interwencji terapeutycznej w celu osiągnięcia optymalnego rozwoju dziecka.

usg główki

Jest zalecane u dzieci, które urodziły się przedwcześnie i/lub z małą masą urodzeniową, doznały urazów okołoporodowych albo u których podejrzewa się wady rozwojowe.

USG przezciemiączkowe jest bezbolesne, nieskomplikowane i całkowicie bezpieczne dla dziecka. Trwa zazwyczaj 15–20 minut. Główkę dziecka smaruje się specjalnym żelem do USG ułatwiającym przesuwanie sondy po skórze.

Przygotowanie do badania:

Badanie nie wymaga żadnych przygotowań, warto jednak zadbać o komfort dziecka – nakarmić je i upewnić się, że jest wyspane. USG przezciemiączkowe wykonuje się w obecności rodzica (rodziców) lub prawnego opiekuna.

Umów wizytę online

PORADY I RECEPCJA

ADRES PLACÓWKI

Formularz kontaktowy

Prestige Medical Services sp. z o.o.  © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone