USG narządu ruchu

USG narządu ruchu

Lekarz wykonujący badanie: przycisk

Cena :

Wykonywane badania:

Obrazowanie ultrasonograficzne pozwala ocenić stan mięśni, więzadeł i powierzchni stawowych. Badanie daje możliwość oceny zmian pourazowych i zapalnych mięśni i więzadeł. Zaletą owych badań jest możliwość odnalezienia niewidocznych na zdjęciach rentgenowskich ciał wolnych. Ultrasonografia umożliwia różnicowanie rozrostu tkanek miękkich w obrębie kończyn z obrzękami, torbielami, krwiakami lub bez uszkodzeń kości, mięśni i ścięgien, także z guzami lub tętniakami.

USG STAWU KOLANOWEGO 

Badanie odgrywa ogromną rolę w pourazowej ocenie kolana. Pozwala na wykluczenie uszkodzeń lub na ocenę ich rozległości w zakresie aparatu więzadłowego oraz ścięgien. kolana

Badanie obejmuje:

 

Shoulder pain - detailUSG STAWU BARKOWEGO (RAMIENNEGO)

Badanie przeprowadza się celem zdiagnozowania bólu, ograniczeń ruchomości ewentualnie ograniczeń siły mięśniowej i zakresu ruchów w stawie. Ze względu na możliwość przeprowadzenia badania które pozwala na zobrazowanie poszczególnych składowych stawu w ruchu i prześledzenia ich wzajemnej interakcji jest to metoda pozwalająca na określenie w wyczerpujący sposób przyczyny większości powszechnie spotykanych stanów dyskomfortu często określanych szerokim pojęciem “bolesnego barku”.

Badanie obejmuje:

Wskazania do badania:

 

USG STAWU ŁOKCIOWEGO

Jest badaniem za pomocą którego można ocenić wysięk wewnątrzstawowy, ciała wolne,652xX_zwichniecie_stawu_lokciowego.jpg
torbiele stany zapalne kaletek, zapalenie nadkłykci tzw. “łokieć tenisisty” i “łokieć golfisty”, zespół kanału nerwu łokciowego jak również pozwala dokładnie ocenić uszkodzone struktury w wyniku urazu np. zerwanie ścięgna mięśnia trójgłowego i dwugłowego ramienia.

Wskazania do badania:

 

USG STAWU SKOKOWEGO I STOPY

Badanie pozwala ustalić przyczyny dolegliwości i stopień uszkodzenia włókien oraz procesów naprawczych w obrębie więzadeł oraz ścięgien. Wszelkiego rodzaju patologie stawu skokowego i stopy dzięki badaniu USG i dokładnej diagnostyce skutecznie wpływają na leczenie Wskazaniem do wykonania USG mogą być pourazowe, zapalne i przeciążeniowe bóle okolicy stawu skokowego i stopy, jak również zaczerwienienia.

 

USG NADGARSTKA I DŁONI – znajduje ono ogromne zastosowanie w leczeniu urazów, obrzęków, zapaleń oraz zaburzeń czucia. Pozwala ocenić rozległość i lokalizację zmian oraz określić postępy leczenia. Badanie USG pozwala na ocenę rozległości i lokalizacji zmian patologicznych oraz diagnostykę zarówno pourazowych jak i chronicznych bólów nadgarstka.

Wskazania do badania:

 

Badania USG ortopedyczne nie wymagają specjalnego przygotowania. Należy jednak mieć na uwagę to, że założony w tej okolicy gips lub opatrunek uniemożliwiają wykonanie badania USG.