24 364 31 41
Umów się na wizytę
Angiolog

ANGIOLOG
CHIRURG NACZYNIOWY

Lekarze:

Cennik:

 

Angiolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce oraz prowadzeniu leczenia osób z chorobami żył, tętnic i naczyń limfatycznych. angiolog płock

Dopiero od niedawna wiemy, że naczynia chorują podobnie jak różne narządy, dlatego angiologia łączy się niemal ze wszystkimi dziedzinami medycyny. Lekarze angiolodzy to rzadka specjalizacja w Polsce. Jest ich zaledwie 160. Natomiast na przewlekłą niewydolność żylną cierpi około 40% polskiego społeczeństwa, czyli aż 15 milionów osób.

Konsultacja z lekarzem angiologiem może dotyczyć wielu schorzeń np. Zespołu Raynauda czy ciężkogojących się ran, jednak najczęstszą przypadłością, którą zajmują się angiolodzy jest przewlekła niewydolność żylna, choroba potocznie znana jako żylaki kończyn dolnych.

Schorzeniem nieco rzadszym od żylaków jest niedokrwienie kończyn dolnych – zazwyczaj spowodowane miażdżycą tętnic.

W przypadku tej choroby Twoją uwagę powinny zwrócić:

Niedokrwienie kończyny górnej ma podobne objawy z wyjątkiem jednego – gdy zauważysz, że w trakcie pracy ręka „mdleje” – zwłaszcza, gdy pracujesz z ręką uniesioną lub pojawiają się zawroty głowy przy pracy ręką – koniecznie skontaktuj się z angiologiem.

Wizyta u angiologa może być potrzebna, gdy dojdzie do tzw. udaru mózgowego. W około 15% przyczyną udaru jest znaczne zwężenie tętnicy szyjnej.

Bardzo groźnym schorzeniem wymagającym pilnego wdrożenia leczenia jest zakrzepica żył głębokich, najczęściej kończyn dolnych. Nie leczona może prowadzić do śmiertelnego powikłania – zatoru płucnego, może też być przyczyną kalectwa.

Natychmiast skontaktuj się z angiologiem, gdy dojdzie do:

Niewiele osób wie, że bardzo istotny jest udział lekarza angiologia w leczeniu zaburzeń erekcji. Blisko 50% przypadków  zaburzeń erekcji (u pacjentów powyżej 40 roku życia) może mieć przyczynę naczyniową.